Obsługa i montaż BiWash Vita-C

Montaż BiWash

Wymiana starej słuchawki prysznicowej na BiWash jest prosta i natychmiastowa - polega na wykręceniu dotychczas używanej głowicy i wkręceniu nowej.

Ewentualne różnice w średnicy przewodu prysznicowego i słuchawki wymagają zastosowania jednej z trzech złączek znajdujących się w komplecie z BiWash.

Sprawdzanie ciśnienia wodociągowego

Efekt myjący i ssący BiWash zależy od ciśnienia wody, które można w prosty sposób sprawdzić. Wystarczy zdjąć głowicę prysznicową z elastycznego węża, odkręcić wodę, ustawić wąż pionowo i sprawdzić wysokość słupa wody wypływającej z otworu węża o średnicy 10-11 mm:
  • słup wyższy niż 10 cm = poprawne i zadowalające działanie BiWash
  • słup wyższy niż 30 cm = ciśnienie idealne.
Jeśli elastyczny przewód prysznicowy ma większą średnicę, na przykład 15 mm, wówczas sprawdza się ilość wypływającej wody w ciągu 30 sekund:
  • ponad 4 kg wody to bezwzględne minimum
  • ponad 6,5 kg to ciśnienie idealne.

Obsługa

Sposób użytkowania BiWash jako prysznicowego domowego spa, rekomendowany przez Japończyków...

Strumień wodny z BiWash można łatwo zmieniać za pomocą dwustopniowego przełącznika umieszczonego na głowicy, który uruchamia jeden z dwóch różnych strumieni:
  • łagodny i równoległy przepływ
  • strumień mocniejszy, tryskający na kształt stożka (vacuum).
Jeśli do kąpieli stosowany jest szampon do włosów lub mydło, to na początek lepiej ustawić BiWash na pozycję łagodnego strumienia, aby nie rozpryskiwać piany wokół siebie na wszystkie strony.

Następnie należy przełączyć głowicę na funkcję vacuum (podciśnienia, ssania), która inicjuje precyzyjne oczyszczanie porów skóry z wszelkich zanieczyszczeń tj. złuszczony naskórek, brud czy pozostałości środków myjących.

Zbliżając silny, stożkowy strumień mikrobąbelków ku powierzchni ciała i dotykając punktowo skórę, poza bardzo dokładnym umyciem, zwiększa się również jej ukrwienie.

Twarz należy myć i masować przy wyregulowanym przepływie wody w zależności od upodobań, uważając na oczy.

Jak zmaksymalizować korzyści z mikrobąbelkowej kąpieli z BiWash?

Długowieczni Japończycy przed wzięciem prysznica zalecają wypicie szklanki wody i 5-minutowy relaks w ciepłej wodzie w wannie. Kąpiel wannowa podnosi temperaturę ciała, co powoduje zwiększenie efektu hipertermii - wzrasta potliwość i nasila się usuwanie toksyn z organizmu. Po tym wstępie należy rozpocząć dokładne mycie i masaże.

Temperatura wody powinna wynosić około 40°C. Silny strumień ciepłej wody należy mocno zbliżyć do miejsc najbardziej obolałych i zaczynając od kończyn, bardzo powoli przesuwać go w górę, w kierunku środka ciała.

Stopy

Mycie i masaż nóg rozpoczyna się od palców stóp, kierując się do kostek. Jednocześnie należy rozciągać stawy, unosząc tylko palce i śródstopie oraz wykonując nimi ruchy okrężne. Następnie mocnym strumieniem mikrobąbelków trzeba umyć i wymasować podeszwy stóp, dotykając je głowicą i powodując zasysanie punktów, w których znajdują się receptory. Stymulacja tych punktów poprawia funkcje narządów wewnętrznych.

Łydki i uda

Kolejny etap to łydki i uda. W odległości 2-3 cm od powierzchni skóry, należy je powoli umyć i wymasować ruchem okrężnym. Taki regularny natrysk znacznie poprawia skórne mikrokrążenie krwi w kończynach, łagodzi ból i usuwa całodniowe zmęczenie.

Dłonie i ramiona

Po umyciu i odprężającym masażu nóg, czas na kończyny górne. Procedura wygląda prawie identycznie jak w przypadku kończyn dolnych, z tą jednak różnicą, że mocny strumień mikrobąbelków należy przesuwać powoli z góry, od ramion w kierunku dłoni i palców.

Plecy i klatka piersiowa

Plecy i klatkę piersiową należy myć, kierując się od talii do barku. Podczas natrysku warto jednocześnie wykonywać różne ćwiczenia rozciągające mięśnie jak zginanie, skręty tułowia czy koci grzbiet.

Głowa i twarz

Mycie i masaż ssący głowy rozpoczyna się od karku i tyłu głowy oraz okolic uszu, przechodząc powolnymi ruchami okrężnymi do jej najwyższego punktu. Natomiast twarz należy myć od czoła w dół, regulując przepływ i ciśnienie wody, stosownie do upodobań. Przy zamkniętych oczach, strumień mikrobąbelków przesuwa się po policzku do podbródka i wraca do czoła, myjąc i masując po drodze drugi policzek.

Sztywność szyi i ból karku likwiduje się, kierując natrysk wolnym ruchem okrężnym na obolałe miejsca i kończąc na górnych partiach tyłu głowy.

Do każdego kompletu BiWash załączone są instrukcje rysunkowe, czytelnie przedstawiające sposób wykonania prawidłowego masażu ciała. Również japoński spot promujący BiWash (prawy panel strony) demonstruje sposób optymalnego wykorzystania możliwości tego innowacyjnego prysznica.

Wymiana filtra Vita-C

  1. połączenie filtra Vita-C ze słuchawką BiWash
  2. połączenie dwóch elementów filtra
  3. połączenie filtra z wężem
Japończycy zalecają wymianę filtra Vita-C w BiWash co 3 miesiące, przy codziennej kąpieli 4-osobowej rodziny. Podczas każdej wymiany filtra należy pamiętać o właściwym kierunku rozkręcania urządzenia. Wówczas warto posłużyć się załączoną do kompletu instrukcją, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z przeciekaniem wody w miejscu zniszczonego gwintu.

Poszczególne elementy słuchawki prysznicowej BiWash Vita-C posiadają połączenia gwintowane lewoskrętne i prawoskrętne, co stanowi bardzo przemyślane rozwiązanie - przykręcając do filtra słuchawkę w punkcie 1 i wąż w punkcie 3 (zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara), nie występuje obawa przypadkowego rozszczelnienia elementów w punkcie 2, które połączone są przeciwnie do kierunku ruchu wskazówek zegara.

Obudowę filtra otwiera się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (punkt 2). Więcej o filtrach do BiWash »

Komentarze